ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Οι πρώτες προκρίσεις από τη Β’ στη Γ’ φάση

Πλήρη αγωνιστική δράση είχαμε το Σάββατο (20/4) στους εννέα από τους δέκα Ομίλους της Β’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων Κ13, καθώς ξεκίνησαν οι αγώνες και στους υπόλοιπους που δεν είχαν κάνει πρεμιέρα την Παρασκευή (στον Α’ Αττικής, ενώ είχε αγώνες την Παρασκευή, δεν είχε το Σάββατο). Σε δύο από τους Ομίλους, μάλιστα, ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές το βράδυ του Σαββάτου και προέκυψαν οι πρώτες προκρίσεις στη Γ’ φάση. Η Β’ φάση ολοκληρώνεται την Κυριακή (21/4), οπότε και θα συμπληρωθεί το παζλ των προκρίσεων.

Θυμίζουμε ότι προκρίνονται από τη Β’ στη Γ’ φάση οι δύο πρώτες ομάδες στη βαθμολογία όλων των Ομίλων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι τελικές βαθμολογίες στους δύο από αυτούς (που δείχνουν και τις μέχρι τώρα προκρίσεις):

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου): Δεν έγιναν, στον συγκεκριμένο Όμιλο, αγώνες το Σάββατο.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Παλαιό Φάληρο – ΝΟ Χίου 12-12, ΓΣ Ηλιούπολης – Ιωνικός 15-10. 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γλυφάδας):

Απόλλων Σμύρνης – Ηλυσιακός 6-13, ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 30-0. 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νέας Σμύρνης, Αλίμου):

Ολυμπιακός – Μίλων 5-11, ΝΟ Χαλκίδας – ΓΣ Περιστερίου 3-14, Μίλων – ΝΟ Χαλκίδας 26-3, ΓΣ Περιστερίου – Ολυμπιακός 9-10.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΓΣ Περιστερίου 6

2. Ολυμπιακός 6

………………………

3. Μίλων 6

4. ΝΟ Χαλκίδας 0 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Τρίτων Αμαρουσίου 18-7.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Ακαδημία Ηρακλείου – ΝΟ Χανίων 8-14, ΝΟ Ρεθύμνου – Ακαδημία Ηρακλείου 7-16.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 6

2. Ακαδημία Ηρακλείου 3

………………………………

3. ΝΟ Ρεθύμνου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Πανσερραϊκός – ΝΟ Αλεξανδρούπολης 5-3, ΟΦΘ – ΠΑΣ Φοίβος 8-8.

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – Νέος Ηρακλής 32-1, Άρης – ΣΑΠΚ Νεάπολης 17-14.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 26-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΕ Πατρών 6-29.

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Νέας Πολιτείας):

ΝΟ Λάρισας – Ποσειδών Λάρισας 19-10, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λαμίας 18-5, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 18-4, Ποσειδών Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου 5-12.

Δείτε και τα αποτελέσματα της Παρασκευής ΕΔΩ.

Η Ειδική Προκήρυξη της Β’ φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων Κ13 και το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων όλων τον Ομίλων ΕΔΩ.

Γραφείο Τύπου ΚΟΕ: Γιάννης Κορακής

Back to top button